Всупереч поширеним думкам жіночий алкоголізм є не менш поширеною проблемою, ніж чоловічий. Сьогодні жінки п'ють майже стільки ж, хоча причини виникнення та безпосередньо розвитку алкоголізму відрізняються.
Якщо говорити про причини, через які виникає алкоголізм у жінок, то найчастіше до захворювання наводять:
- спадковість, що несподівано, проте реально;
- сімейні традиції, які долучають до алкоголю;
- стресові стани та надлишкові психологічні навантаження;
- відсутність сім'ї та особистих відносин, самотність.
Чи лікується жіночий алкоголізм? Безперечно. Але через те, що хвороба у прекрасної половини людства прогресує набагато швидше, критично важливо якомога раніше розпочати лікування алкогольної залежності у жінок. Але спочатку потрібно зрозуміти, як визначити її наявність.
Ознаки алкоголізму у жінок
Є ціла низка характерних симптомів, за якими можна визначити наявність жіночої алкозалежності:
- Системний характер. Кожна більша подія стає приводом випити, а за відсутності такої знаходиться будь-яка інша причина для цього ж. Тяга до спиртного переходить вже на несвідомий рівень, при цьому наявність проблеми всіляко заперечується. Це перші ознаки жіночого алкоголізму.
- Зміна культури споживання. Поняття норми втрачається, жінка починає пити більше, довше і переходить на міцніший алкоголь, щоб досягти потрібної стадії сп'яніння, потрапити у стан блаженства та легкості.
- Психофізіологічні зміни в організмі. Жінка-алкоголік більше не відчуває блювотного рефлексу та запаморочення при перевищенні норми. Крім того, втрачається апетит. Змінюється поведінка, виникають безпричинна агресія і злість, відбуваються різкі перепади настрою, знижуються інтелектуальні здібності.
- Зниження соціальної активності. Жіноча алкогольна залежність призводить до нехтування, що неминуче посилюється, до всіх сфер життя, включаючи кар'єру, сім'ю, найближче оточення і будь-яку іншу соціальну активність. Перестають виконуватися найпростіші обов'язки.
- Зміни у вигляді. Зовнішність жінки, що п'є, зазнає змін: жовтіє шкіра, виникає одутлість і опухлість, стають вкрай помітними мішки під очима, псуються зуби, погіршується стан волосся і нігтів. Зовнішні ознаки жінки, що п'є, також часто передбачають набір зайвої ваги.
Ознаки жіночого алкоголізму виявляються не всі і не відразу, але при перших тривожних дзвіночках вже варто перейматися питанням лікування недугу.
Чи можна вилікувати жінку від алкоголізму?
Це серйозна психофізіологічна залежність, але вона піддається лікуванню. Головне — почати його якомога раніше, адже у представниць прекрасної статі алкозалежність виникає і прогресує швидше, відповідно і наслідки для організму проявляються активніше.
Лікування жіночого алкоголізму повинно проводитись обов'язково під наглядом досвідченого лікаря у профільному наркологічному медичному закладі. Тільки тут за допомогою комплексних методик та терапій можна перемогти залежність.
Стадії алкоголізму у жінок
Алкозалежність розвивається поетапно, від простої тяги до спиртного до повної втрати самоконтролю, руйнування особистості та розвитку різноманітних патологій. Назвемо основні стадії:
- Втрата контролю за дозуванням. Виникає нав'язливе прагнення випити, пошук будь-якого приводу лише заради цієї мети. Жіночий організм звикає до спиртного. Виникають перші симптоми на кшталт частих змін настрою, пригніченого стану, безпричинного подразнення та агресії.
- Поява сильного абстинентного синдрому. Він говорить про формування залежності вже фізично. З'являється таке явище, як запої.
- Найсильніша психофізіологічна залежність. Починають відбуватися незворотні зміни в організмі та психіці. Порушується діяльність мозку та нервової системи, страждають внутрішні органи, можлива поліорганна недостатність.
Найлегше вилікуватися на першому етапі. Однак наша клініка береться навіть за найважчі випадки.
Як швидко спиваються жінки?
В середньому на формування алкозалежності потрібно близько трьох років, і не важливо, чи жінка вживає «жіночий» алкоголь чи ні. Відомі випадки, коли потяг до спиртного виникає навіть протягом року. Саме тому, коли помітні перші симптоми, важливо не тягнути з лікуванням.