м. Київ, вул. Кирилівська 103
Лікар психіатр, психотерапевт, нарколог, ОУОЗ

Вища лікарська категорія по психіатрії
Клінічна ординатура по психіатрії
2 наукових публікації
Терапія всіх видів психіатричної патології в умовах стаціонару та амбулаторно. Психотерапія неврозів, депресій, порушень сну і настрою. Професійне в

Доктор медичних наук, професор.

Вища лікарська категорія з психіатрії.

Вища лікарська категорія з психотерапії.

Фахівець із медичної психології.

805 наукових публікацій, 12 монографій, 4 підручники для медичних ВНЗ, 6 клінічних посібників.


Лікар психіатр, психотерапевт, ОУОЗ
3 наукових публікації
Комплексна терапія травм розвитку, терапія афективних і невротичних станів. Терапія кризових станів особистості. Терапія залежних і співзалежних станів.
Досвід роботи 18 років

Наші переваги


Наші лікарі - професіонали найвищого рівня.

24/7 медперсонал у закладі

Комфортний стаціонар

Лабораторні та інструментальні обстеження

Великий спектр сучасних методів лікування

Наше щире бажання допомогти пацієнтам

Ціна та послуги

Консультації
Первинна 1000 грн.
Повторна 800 грн.
Сеанс психотерапії 1000 грн.
Сеанс гіпнозу 1000 грн.
З виїздом додому (без маніпуляцій) 1800 грн.
Патопсихологическое дослідження 1000 грн.
Консультації КМН, ДМН, професорів телефонуйте
Психотерапія
Консультація первинна 1000 грн.
Консультація повторна 800 грн.
Сеанс психотерапії 1000 грн.
Патопсихологічне дослідження 1000 грн.
Сеанс гіпнозу 1000 грн.
Сеанс формакогіпнозу 1500 грн.
Стаціонарне лікування базовий пакет 1000 грн.
Стаціонарне Лікування стандартний пакет від 2000 грн
Стаціонарне лікування оптимальний пакет складається індивідуально
Стаціонарне лікування розширений пакет складається індивідуально
Стаціонарне лікування комплексний пакет складається індивідуально
Консультації КМН, ДМН, професорів звоните
Стаціонарне лікування - психіатрія, психотерапія
Стаціонарне лікування комплексний пакет складається індивідуально
Стаціонарне лікування розширений пакет складається індивідуально
Стаціонарне лікування оптимальний пакет складається індивідуально
Стаціонарне Лікування стандартний пакет від 2000 грн
Стаціонарне лікування базовий пакет 1000 грн.

Зміст:

  1. Сон: структура
  2. Види порушень
  3. Причини:
  4. Лікування розладів сну у клініці DetoxPlus

Повноцінний сон життєво необхідний людині, як вода та їжа. Тому будь-яке порушення сну не являється нормою. Поява безсоння практично завжди виникає на фоні стресу, неврозу, неврастенії, депресії, ПТСР, тривожних або особистісних розладів. Кожна з цих патологій має свої особливості розладів сну, що являється своєю чергою, важливим моментом у діагностиці.

Оскільки процес сну координується центральною нервовою системою та вважається особливою формою психічної діяльності, лікуванням порушень сну займаються психіатри, психотерапевти та сомнологи. Розберемося, що розуміють під безсонням, чому воно виникає, та куди звертатися, коли подібна проблема торкнулася вас.


Сон

Циклічний стан свідомості, протилежний неспанню. Фізіологічно відрізняється від сноподібних станів — летаргічного, гіпнотичного, медикаментозного сну, сопору, коми, які мають інші причини виникнення.

Структура щодобового нічного сну складається з 2-х фаз та 4-х стадій, які закономірно повторюються протягом ночі. Та відрізняються один від одного певними нейрофізіологічними змінами.

Починається з дрімоти — проміжного стану між неспанням та сном. Для якого характерно зниження активності мозку,та втрата активних психічних зв'язків із зовнішнім світом. Засипанню властиво:

  • зниження ступеня неспання, сонливість, позіхання (осцитація);
  • зменшення серцевих скорочень та частоти дихання;
  • падіння чутливості сенсорних систем (зору, слуху, нюху, ін.);
  • зниження секреції слинних та слізних залоз, що призводять до сухості у роті та злипанню повік.

Фаза повільнохвильового сну (без швидких рухів очей). Подальшого зниження активності центральної нервової системи. Включає чотири стадії. Найглибший сон з високим порогом пробудження на останній, четвертій стадії (відновлювальній). Людина, що прокинулася в цей час, відзначає її, як сон високої якості. Прокинувшись у цій фазі, не пам'ятає своїх сновидінь.

Фаза швидкохвильового сну (швидких рухів очей). Слідує за кожним циклом повільного. Відрізняється підвищеною мозковою активністю та наявністю рясних сновидінь.

Протягом ночі повільний сон, який припадає 75-80% сумарного часу, 4-6 раз змінюється швидким.

Порушення сну

Диссомнія — узагальненний термін порушень циклу «сон - неспання», тривалості, якості або часу сну. Приводить до патологічної денної сонливості та погіршення психічних та/або фізичних можливостей у денний час. Виявляється:

  • відсутністю відчуття нічного відпочинку, слабкістю;
  • проблемами із концентрацією, увагою, мисленням;
  • підвищеною тривожністю, дратівливістю.

По причині виникнення диссомнія буває: первинною — наслідок збою механізмів, регулюючих цикл «сна та неспання», та внутрішні биоритмы. Або вторинною — являється наслідком психічних розладів або інших хвороб. Дисомнія включає інсомнію, гіперсомнію та парасомнію.

Інсонмія (безсоння) — власне розлад сну. Проблематичне засинання, підтримка, раннє пробудження, в результаті, незадоволеність сном. Зазвичай поєднується з денною сонливістю, відчуттям «розбитості», погіршенням розумового та фізичного потенціалу вдень. Фахівці поділяють інсомнічні порушення на:

  • ранні (пресомнічні);
  • середні (інтрасомнічні);
  • пізні (постсомнічні).

Гіперсомнія – патологічна (надмірна) денна сонливість. Проблеми періоду неспання. Засинання у денні години. Буває епізодичною або постійною (перманентною). Пов'язана з тривалим недосипанням (депривацією) або поганою якістю сну з різних причин (больовий синдром, ускладнення дихання, вживання психоактивних речовин, перезбудження). Присутня у дуже огрядних людей (синдром Піквіка), або людей з явищами астенії або синдромом хронічної втоми.

Парасомнії — незвичайні феномени, пов'язані з нічним сном (при засинанні, протягом сну, або при прокиданні). Бувають:

*Рухові — (сомнамбулизм, лунатизм). Ходіння, сидіння, або інша складна поведінка уві сні. Характерний для перед підліткового та підліткового віку, може бути провісником початку епілепсії. Глибоко спляча людина, зазвичай з відкритими очима, може виконувати складні рухи та небезпечні дії (вийти на вулицю). Чути, бачити, відчувати, відповідати на складні питання. Після прокиданні лунатики не пам'ятають про свої дії та епізоди, який відбувалися вночі.

Лікування лунатизму психіатричне та психотерапевтичне.

*Сноговоріння — виголошення в сплячому стані слів, фраз або речень. Виникає у деяких людей епізодично внаслідок сильного емоційного навантаження. У дітей та дорослих періодичне сноговоріння потребує детального обстеження. Може бути сигналом початку розвитку епілепсії.

*Патологічне просоночний стан — проблеми з пробудженням. Коли людина після пробудження сприймає реальність як продовження сновидіння. Супроводжується психомоторним збудженням з вираженими галюцинаторними та ілюзорними переживаннями та наступною амнезією цього епізоду. Сонний пацієнт раптом починає кричати, метатися, виглядати вкрай перезбудженим та наляканим. При цьому з ним важко увійти в контакт.

*Нічні кошмари (жахливі сновидіння) що відбуваються у швидкохвильову фазу. Виявляються страхітливими барвистими сюжетними сновидіннями та не забуваються. Характерні для ПТСР.

*Сонний параліч (катаплексія пробудження) — перебування в стані повного (часткового) м'язового ступору, виникаючого в період пробудження швидкої фази. До порушень сну також відносять:

Нарколепсію. Раптове засипання вдень, у поєднанні з нападами втрати м'язового тонусу (катаплексією). Людина може заснути будь-якої миті (у транспорті, під час їзди на велосипеді). Супроводжується яскравими сновидіннями.

Синдром Клейна – Левіна. Раптова сонливість і засипання на тривалий період (до 2 - 3 діб). З наступним рясним вживанням їжі після пробудження.

Летаргічний сон — хворобливий стан, схожий на сон. Для якого характерно відсутність будь-якої реакції на зовнішні подразники, повна нерухомість, різке зниження всіх ознак життя. Летаргії часто передує стрес, тривала перевтома. Може тривати від кількох годин до кількох років.

Обструктивне апное — короткочасна дихальна пауза під час сну, через тимчасове перекриття (обструкції) дихальних шляхів носоглотки. Приводить до постійних пробуджень.

Розлади рухів уві сні

*Синдром посмикування кінцівок (нічна міоклонія) — повторювані рухи рук і / або ніг в нічний час. Призводять до короткочасних пробуджень і являються причиною невисипання.

*Синдром неспокійних ніг — потреба здійснювати рухи руками і / або ногами, для зниження неприємних симптомів (болі, мурашок, оніміння), що загострюються перед сном. Викликають проблеми із засипанням та часті пробудження.

Зміщення циркадного ритму (циклу «сон -неспання») з повною або частковою відсутністю нічного сну і заміщення його денним .Один з його варіантів є зсування формули сну — тривале пізнє засинання (іноді під ранок), та дуже пізнє пробудження, до 12-13 години дня, а то й пізніше.

Причини:

  • Вахтова робота, змінний графік (день, ніч, доба), зміна часових поясів.
  • Затримка або випередження фази (раннє засинання та раннє пробудження).
  • Відсутність певного циркадного ритму при нейродегенеративній патології.

Порушення адаптації циркадного ритму до добового циклу: так званий «синдром не-24 годинного періоду сон-неспання». Приводить до поступової затримки засипання. Зрештою, людина може заснути у денний час. Приводить до хронічної інсомнії та денної сонливості. Рідкісна патологія, зазвичай діагностується у незрячих людей, які не можуть відрізнити час доби.

Сучасна клініка Detox+

Хронічне безсоння призводить до загального погіршення самопочуття та зниження активності в денний час. Втрата сну згодом проявляється різними когнітивними проблемами (погіршенням пам'яті, уваги, зосередження, мислення, швидкості реакції тощо). Появі значних помилок на роботі, за кермом, які можуть спричинити серйозні або трагічні наслідки.

Психогенні причини

Проблеми зі сном можуть бути провісником або бути наслідком великого спектра психічних патологій. Розібратися в яких може лише спеціаліст психіатричного профілю. Нерідко за звичайним безсонням можуть ховатися серйозні проблеми з психікою.

Лікуванням порушень сну у цьому разі займаються психіатри та психотерапевти.

Гостра реакція на стрес

Гострий транзиторний розлад, що виникає у психічно здорових людей у ​​відповідь на сильну стресову подію. Виявлятися вираженим психомоторним збудженням або руховою загальмованістю, або емоційним ступором. Симптоми виявляються безпосередньо після травмуючої події та тривають не більше 3-х днів. Характерно:

  • Напливи спогадів про травмуючий епізод;
  • Повторюючі сновидіння про пережиту подію;
  • Змінене відчуття реальності;
  • Уникнення нагадувань, пов'язаних зі стресом.

Лікування психотерапевтичне, психіатричне.

Хронічний стрес

Реакція на стрес починається в період неспання і продовжується під час сну. При хронічному стресі, це явище торкається всіх циклів протягом декількох місяців. Та призводить до хронічного безсоння та різних розладів функцій у денний час. Характерно:

  • відчуття втоми, розбитості, дратівливості;
  • емоційне вигоряння, апатія, тривожність;
  • підвищена сонливість вдень;
  • порушення метаболізму (поява зайвої ваги або схуднення).

Лікування порушень сну психотерапевтичне, психіатричне.

Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР)

Відстрочена затяжна реакція на стрес виняткової сили. Виникає в період від місяця до півроку після потрясіння. Може зберігатись місяці і навіть роки. Супроводжується інсомнією, кошмарними сновидіннями, флешбеками. Характерно:

  • Постійні спогади, переживання ініціюючої події;
  • Емоційна нестійкість; підвищена збудливість;
  • Наполегливе уникнення всього, що пов'язане з психотравмою.

Лікування безсоння при ПТСР займаються психотерапевти та психіатри.

Неврози, неврастенія.

Тимчасові оборотні захворювання психіки, зумовлені перенапругою основних процесів центральної нервової системи — збудження та гальмування. Супроводжуються різними порушеннями:

  • Складностями заснути, тривожними сновидіннями;
  • Уривчастим, поверховим сном;
  • Дратівливістю, емоційною лабільністю.

Лікування психотерапевтичне, психіатричне. У разі неврозоподібних станів – спільно з неврологом чи терапевтом (сімейним лікарем).

Акцентуації особистості та психопатії

Проблеми із засинанням, часті пробудження, тривога, нічні страхи характерні для акцентуацій та психопатій астенічного кола.

Лікування психотерапевтичне, психіатричне (психопатії на стадії декомпенсації).

Біполярний афективний розлад (БАР)

Хронічне фазне психічне захворювання, обумовлене періодами виражених тривалих безпричинних коливань настрою. Фази емоційного підйому (манії) та спаду (депресії). Залежно від того у якій фазі перебуває людина, порушення сну будуть відрізнятися. У фазі депресії сон скорочується за рахунок складнощів засинання та раннього пробудження з відчуттям душевного болю.

При маскованих депресіях проблеми зі сном можуть бути єдиним проявом депресивного стану без суб'єктивного відчуття зниженого настрою. У маніакальній фазі тривалість сну скорочується до його відсутності. При цьому людина не відчуває втоми та потреби у відпочинку. Такі люди можуть не спати місяцями і не відчувати дискомфорту через це.

Лікування психіатричне.

Шизоафективний розлад

Рекурентна (періодична шизофренія) — захворювання психіки, що поєднує в собі ознаки шизофренії та біполярного розладу (манії та депресії). Характерно — фазні довгострокові порушення фону настрою з подальшим виникненням маячних ідей та галюцинацій. Проблеми зі сном ідентичні до фаз при біполярному розладі.

Лікування психіатричне.

Лікування розладів сну у клініці DetoxPlus

Якісний достатній сон — важлива складова здорового життя. Будь-які відхилення у нічному відпочинку є приводом для занепокоєння та звернення до фахівців.

Як і де лікувати проблеми зі сном? Де виправити психічне здоров'я після хронічного недосипання? У клініці DetoxPlus, Київ. Найкращі психіатри, психотерапевти, практикуючі лікарі-вчені (професори, доктори, кандидати наук).


Умови лікування у клініці
Дипломи і сертифікати