м. Київ, вул. Кирилівська 103

Детоксикація при алкоголізмі


Зміст:

 1. Ознаки абстинентного синдрому
 2. Що таке детоксикація
 3. Основні цілі, етапи лікування
 4. Препарати, які застосовуються для детоксикації
 5. Перевага детоксикації в клініці ДетоксПлюс
 6. Висновок
крапельниця після алкоголюЗловживання алкогольними напоями залишається суттєвою та актуальною проблемою, завдающої серйозної шкоди здоров'ю та добробуту людини. Довгостроковий регулярний прийом спиртних напоїв викликає формування спочатку психічної, а згодом і фізичної залежності, що призводить до алкогольної деградації особистості.

Одним з важких станів, який свідчить про формування фізичної залежності від алкоголю — це абстинентний синдром. Причиною абстиненції є зниження або недостатня концентрація алкоголю в крові.

Консультація безкоштовно

+38 (096) 0000 911Ознаки абстинентного синдрому:

 • тахікардія,
 • підвищення артеріального тиску,
 • гіпергідроз,
 • сильна сухість у роті,
 • нудота,
 • тремор кінцівок,
 • тривога,
 • розлад сну,
 • страх.

Алкоголь, а саме його продукти метаболізму, становлять особливу небезпеку для травної, видільної, кровоносної та нервової систем. У разі відсутності надання своєчасної допомоги по проведенню дезінтоксикаційних заходів, алкогольна інтоксикація може стати причиною серцевої дисфункції, уповільнення і припинення дихання, та навіть летального ісходу. Причиною якого є зростання концентрації етанолу в крові до токсичної / летальної.

Лікування алкоголізму краще проводити у стаціонарних умовах під контролем досвідчених кваліфікованих фахівців. Антиалкогольна терапія традиційно проводиться поетапно. Першим обов'язковим етапом є детоксикація від алкоголю та ліквідація критичних наслідків алкогольного отруєння.

Що таке детоксикація від алкоголю?

Це комплекс заходів, націлених на виведення алкоголю з організму людини, на знищення та евакуацію спиртових сполук. У нормі за процес знешкодження шкідливих речовин відповідає печінка, основною функцією якої є дезинтоксикация. У печінці відбувається розщеплення і переробка алкоголю, та виведення продуктів метаболізму органами видільної системи (нирками, кишечником).


При безконтрольному та тривалому вживанні алкоголю в крові зростає кількість отруйних метаболітів етанолу, що викликають негативні наслідки для всіх систем та органів людини. Вкрай небезпечним є ацетальдегід, який накопичується в крові та діє токсично на клітини мозку.

Токсичні речовини, проходячи через печінку та нирки, вражають їх, роблячи процес природної детоксикації неможливим. Для більш швидкого та ефективного розщеплення та виведення метаболітів алкоголю використовується медикаментозна детоксикація, яка проводиться в нашій клініці. Алкогольний детокс є важливим етапом на шляху до одужання.

Отримайте безкоштовну консультацію.

+38 (096) 0000 911

Основні цілі детоксикації в клініці ДетоксПлюс:

 1. відновлення роботи ферментативної системи.
 2. нормалізація артеріального тиску.
 3. налагодження функціонування органів травлення.
 4. профілактика розладів психіки.
 5. формування необхідного психотерапевтичного контакту з пацієнтом

Життєво небезпечний стан, що загрожує людині з алкогольною інтоксикацією, це набряк мозку. З метою профілактики якого застосовуються крапельно гіпертонічні протинабрякові розчини.

При затримці сечовипускання використовують катетеризацію сечового міхура.

Для очищення крові від етанолу і продуктів його розпаду, а також для купірування абстинентного синдрому і подальшого відновлення в клініці застосовуються різні групи медикаментозних препаратів.

Препарати, що застосовуються для детоксикації в клініці ДетоксПлюс:

 • Сорбенти — зв'язують токсичні речовини та виводять їх з організму.
 • Внутрішньовенні сольові розчини для заповнення втрати організмом електролітів і мікроелементів.
 • Комплекси вітамінів (вітаміни групи В, С, фолієвої, нікотинової кислоти) та мінералів (магнію, кальцію, калію, натрію) — з метою нормалізації окислювально-відновних процесів та компенсації гіповітамінозу.
 • Гепатопротектори — для захисту клітин печінки від впливу метаболітів алкоголю та відновлення її дезінтоксикаційної функції.
 • Магнію сульфат — для компенсації втрати іонів магнію, брак якого призводить до тремору кінцівок, тривоги, дратівливості.
 • Транквілізатори — для зняття збудження, ажитації, тривоги, поліпшення сну.
 • Ноотропні препарати — для поліпшення пам'яті, зменшення психічної втоми та виснаження.

Переваги проведення детоксикації в клініці ДетоксПлюс

Детоксикація від алкоголю є важливим попереднім етапом перед початком активної терапії. Грамотно проведена детоксикація дозволяє купірувати синдром абстиненції, поліпшити показники соматичного статусу пацієнта та нормалізувати психоемоційний стан. Після ретельного обстеження лікар призначає план лікування, враховуючи всі результати досліджень та індивідуальні соматичні та психологічні особливості пацієнта.


Принципи роботи в клініці ДетоксПлюс, що дозволяють підвищити ефективність лікування:

 • Максимальна індивідуалізація відповідно до клінічних особливостей пацієнтів
 • Комплексність використання різних методів терапії.
 • Етапність терапевтичних підходів

Висновок

Проблеми з алкогольною залежністю — це важке випробування як для самого пацієнта, так і для його родини. Анонімна детоксикація від алкоголю є затребуваною послугою та важливою перевагою клініці ДетоксПлюс. Вона заснована на бажанні пацієнта та їх родичів не розголошувати відомості про проведене лікування.

Процес детоксикації від алкоголю має першорядне значення на шляху до одужання. Вивести алкоголь з організму та відшкодувати ключові втрати мікроелементів є необхідним завданням програми детоксикації клініки ДетоксПлюс.0