м. Київ, вул. Кирилівська 103

Лікування алкоголізму

Лікування алкоголізму, Київ в центрі сучасної наркології ДетоксПлюс. Включає повний комплекс заходів, спрямованих на позбавлення від біохімічної та психологічної залежності від спиртного. Якщо ви зважилися лікуватися від алкоголізму або хочете допомогти в цьому близькій людині - зверніться за допомогою до професіоналів.

Лікар психіатр, нарколог, магістр психології

Вища лікарська категорія
Головний аддіктолог НМПУ
2 наукових публікації
Лікування всіх видів хімічних і нехімічних залежностей: алкоголізм, наркоманія, ігроманія, інтернет-залежність, інші види аддикцІй.
Досвід роботи 22 роки

Доктор медичних наук, професор. Професор Кафедри загальної, дитячої, судової психіатрії та наркології НУОЗ України ім. П.Л. Шупика.

Вища кваліфікаційна категорія з психіатрії.

Вища кваліфікаційна категорія з наркології.

Вища кваліфікаційна категорія з медичної психології.

Понад 100 наукових публікацій, 4 монографії, 2 підручники та 5 наукових посібників для

Зміст:

 1. Вступ.
 2. Що таке алкоголізм
 3. Причини
 4. Статистика
 5. Пивний алкоголізм
 6. Як зрозуміти алкоголік людина чи ні
 7. Методики та етапи лікування
 8. Лікування без відома хворого
 9. Медикаментозна терапія
 10. Детоксикація: в стаціонарі та вдома
 11. Метод інтервенції
 12. Висновок
Лікування алкоголізму, Київ в центрі сучасної наркології ДетоксПлюс. Включає повний комплекс заходів, спрямованих на позбавлення від біохімічної та психологічної залежності від спиртного. Якщо ви зважилися лікуватися від алкоголізму або хочете допомогти в цьому близькій людині - зверніться за допомогою до професіоналів.

Безкоштовна консультація

+38 (096) 0000 911
Що таке алкоголізм

Алкоголізм — хронічне прогресуюче захворювання, обумовлене системним прийняттям спиртних напоїв. Виявляється в психофізичної залежності, що призводить до порушення роботи внутрішніх органів, систем, психічної та соціальної деградації. Виділяють три стадії захворювання, що характеризуються набором певних ознак.

 1. Формування психічної залежності, пристрасть до випивки. На цьому етапі найлегше зупинитися. Буває досить роботи з психологом наркологічного профілю.
 2. Підвищення толерантності до алкоголю, фізична залежність. Стадія, що вимагає термінового наркологічного лікування. Самостійне лікування в цьому випадку неможливо.
 3. Стадія особистісної деградації, втрати соціальних зв'язків, інтересів до чогось іншого, крім алкоголю. Лікування 3 стадії полягає в боротьбі за життя хворого, оскільки шлях до остаточного одужання вже відрізаний. Важливо попередити початок цієї стадії.

Причини

Перш ніж лікувати від алкоголізму, потрібно розібратися з причинами, які призвели до захворювання. Існують три фактори, які спонукають до розвитку алкогольної залежності.

 • Фізіологічний (біологічний) — спадковість. В даний час виявлено 29 генетичних факторів, сприяючих алкоголізму.
 • Психологічні — психологічні проблеми, що вимагають прийняття допінгу. Когось втішає алкоголь. Самотність, особиста невлаштованість, почуття неповноцінності.
 • Соціальні — низькі моральні норми суспільства, вплив оточення, доступність спиртного, невисокий рівень освіти та культури. Поліпшення добробуту населення також сприяє підвищенню алкоголізації.

Трохи статистики про алкоголізм

Вживання алкоголю — явище масове. Україна входить першу п'ятірку країн за вживанням алкоголю і лідирує за смертністю від алкоголізму по Європі. За даними ВООЗ, незворотні зміни генофонду нації починаються при щорічному вживанні людиною 6 л спирту. Українці споживають більше 15-ти.

96% алкоголіків — молоді люди 15 - 35 років, 20% з них жінки дітородного віку. При відсутності серйозних заходів по оздоровленню нації, ми приречені на вимирання.

Якщо у близької вам людини виявилася проблема зі спиртним, його потрібно лікувати від алкоголізму. І як можна раніше почати терапію.Отримайте безкоштовну консультацію!

+38 (096) 0000 911


Пивний алкоголізм

Хибна думка, що пиво — «майже не алкоголь» та придатне до щоденного вживання в необмежених обсягах, призвела до появи такого явища, як пивний алкоголізм. Він розвивається непомітно, формується у тричі швидше та складніше піддається лікуванню. Особливо у дітей та жінок. Вік, коли діти вперше куштують? пиво 10-12 років, деякі 16-17 річні підлітки споживають систематично більше 2-х літрів в день, що еквівалентно 300 мл горілки. Дитячий алкоголізм аж ніяк не рідкість.

Як зрозуміти алкоголік людина чи ні

Як правило, алкоголізм починається з звичайних застіль зі спиртним. Ознаки початку алкогольної залежності дозволяють відрізнити побутове пияцтво (п'ють епізодично «з приводу») від алкоголізму як захворювання (п'ють постійно «без приводу»).

Симптоми алкоголізму:

 1. Втрата контролю над обсягом випитого;
 2. Відсутність блювотного рефлексу після прийому великих доз алкоголю;
 3. Провали в пам'яті після випивки (часткова амнезія);
 4. Наявність синдрому відміни (абстиненції);
 5. Періоди запійного пияцтва;
 6. Поява змін у психіці;
 7. Поява зовнішніх ознак (габітус алкоголіка).
Поява навіть одного з цих ознак є вагомою причиною звернення до нарколога. ДетоксПлюс, клініка для алкозалежних, Київ. Анонімно.

Методики і етапи лікування

Лечение алкогольной зависимости начинается с момента признания проблемы. Это важный шаг на пути выздоровления. Первым условием успешного избавления от алкоголизма является стойкая мотивация и желание человека вернуться к трезвому образу жизни. Вторым — профессиональная наркологическая помощь, оказываемая пациенту на всех этапах терапии.


Методи:

 1. Детоксикація — усунення абстиненції, виведення з запою.
 2. Медикаментозне та психологічне кодування.
 3. Психотерапія (індивідуальні бесіди, групові заняття).

Етапи:

 • Консультація нарколога, психіатра.
 • Обстеження за потребою.
 • Усунення фізичної залежності.
 • Боротьба з психічною залежністю.
 • Психокоррекция, реабілітація.
 • Пост реабілітаційна підтримка (кодування або підшивка).

Лікування без відома хворого

Не всі алкоголіки вважають себе такими та погоджуються лікуватися. Залишається поспівчувати їх родичам. Багато хто з них намагається лікувати їх потай, додаючи на свій страх та ризик в їжу або напої, препарати, здатні викликати огиду до спиртного. Такий ефект роблять інгібітори альдегиддегидрогенази — печінкового ферменту, який бере участь у розщепленні етанолу. Дісульфірам (Тетурам) та ціанамід (Колме).

Самовільно та потай лікувати від алкоголізму сильнодіючими препаратами ад'ювантної терапії ні в якому разі не можна! Доцільність їх призначення знаходиться у компетенції нарколога.

Медикаментозна терапія

Лікарські засоби призначаються на всіх етапах лікування алкоголізму. Для детоксикації, боротьби з ацидозом, відновлення роботи органів і систем, зняття симптомів, профілактики рецидиву. Ліки вводять у вигляді крапельниць, уколів або таблеток.

 • Розчини детоксикантів та електролітів,
 • Гепато- кардіо- протектори, ноотропи,
 • Сечогінні, вітаміни групи В,
 • Антигіпоксанти, антиоксиданти,
 • Антидепресанти, антіоксолітикі,
 • Препарати аверсивної терапії,
 • Блокатори опіоїдних рецепторів.

Детоксикація: в стаціонарі і вдома

Алкогольна детоксикація — комплексна процедура форсованого виведення з організму алкоголю та його метаболітів. Проводиться для купірування синдрому абстиненції та нормалізації стану пацієнта в стаціонарі наркологічної клініки або вдома.


Домашній варіант лікування малоефективний при важких випадках алкогольної інтоксикації. Коли потрібна госпіталізація:

 • Запій, псевдозапій;
 • Алкогольний делірій (біла гарячка);
 • Виражений абстинентний синдром;

Лікування алкоголізму в стаціонарі ДетоксПлюс має ряд переваг:

 • Цілодобове спостереження, інтенсивна терапія.
 • Можливість призначення сильнодіючих препаратів під контролем лікаря;
 • Відсутність доступу до спиртного, виняток зриву;
 • Можливість оперативної корекції стратегії лікування.
Лікування алкоголізму, ціна визначається вартістю базових послуг, які призначають на первинній консультації.

Метод інтервенції: переконуємо

Примусове лікування алкоголізму в Україні можливе, але тільки у разі, коли пацієнт недієздатний і цей факт доведений у суді. Це складно. Краще спробувати переконати людину, почати лікування від алкоголізму добровільно.

Завдання це непросте і під силу тільки досвідченому психіатрові відповідного профілю. Однією з особливостей психіки алкоголіка є прийняття своєї залежності за норму поведінки. Використовуючи метод інтервенції реально переконати його у зворотному. Для цього лікар повинен вивчити пацієнта. В ході довірчих бесід, з'ясовується спосіб життя до хвороби, взаємини з близькими, причини, що призвели до пияцтва.

Це дає можливість кваліфікованого проникнення в психологічний простір залежного з метою подальшого переконання пройти добровільне лікування.

Висновок

Ваш близький багато п'є, та не бажає лікуватися? Ми знаємо, як переконати його почати тверезе життя. ДетоксПлюс — анонімне лікування алкогольної залежності.

Дзвоніть прямо зараз!

+38 (096) 0000 911
Дипломи і сертифікати
Часті питання
Як ефективно лікувати алкоголізм?

Бажаєте вилікуватися від алкоголізму? Зверніться по допомогу до професіоналів. Вам підберуть найкраще лікування. Наркологічна клініка ДетоксПлюс практикує клінічно доведені методи лікування алкогольної залежності. Виведення із запою, детоксикаційні процедури, комплексне лікування порушень органів та систем організму. Після чого пацієнт включається до програм психологічної реабілітації (когнітивно-поведінкова терапія, гіпноз, медикаментозна, психологічна кодування, мотиваційне інтерв'ювання, реабілітація за програмою «12 кроків»).

Скільки днів лікують від алкогольної залежності?

Виведення із запою (лікування фізичної залежності) займає від 2 до 14 днів. Але це лише перший крок на шляху лікування алкоголізму. Остаточне лікування має на увазі повне позбавлення від психічної залежності від алкоголю, і займає більш тривалий період. Використовуються методи медикаментозної терапії, що закріплює (торпеда, підшивка), різні модифікації психологічного кодування або комплексна програма психологічної реабілітації 12 кроків - програма реабілітації при алкоголізмі, наркоманії та інших видах хімічних і нехімічних залежностей.

Як лікують від алкоголізму у наркології?

Лечение начинают с вывода из запоя и детоксикации. Это перечень процедур, направленных на удаление алкоголя и его метаболитов из организма. Включает инфузионную терапию, введение антидотов, сорбентов, лекарственных препаратов, восстанавливающих функции важных органов. Психотерапевтическое лечение. Кодировка (медикаментозноная и психологичесая), гипноз и прочее.

Скільки коштує курс лікування від алкоголізму?

Курс лікування від алкоголізму індивідуальний і залежить від стадії хвороби, стану пацієнта. Ціна лікування визначається вартістю медикаментів та базових послуг, які призначають на первинну консультацію. Базова детоксикація у стаціонарі нашої клініки коштує від 2500 грн. Детально і ціни на лікування алкоголізму можна дізнатись за тел. +38(096)-0000-911.

Заіка Вячеслав Олександрович
Лікар психіатр, нарколог, магістр психології

Вища лікарська категорія
Головний аддіктолог НМПУ
2 наукових публікації
Лікування всіх видів хімічних і нехімічних залежностей: алкоголізм, наркоманія, ігроманія, інтернет-залежність, інші види аддикцІй.
Досвід роботи 22 роки