м. Київ, вул. Кирилівська 103
Практичний психолог

Вища категорія
5 наукових публікацій
Проводить психодіагностику, психологічну корекцію, патопсихологическое дослідження, діагностика особистісних якостей.
Досвід роботи 42 роки

Лікар невролог

Вища лікарська категорія
Кандидат медичних наук
18 наукових публікацій
Проводить терапію всіх видів неврологічних патологій
Досвід роботи 39 років

Доктор медичних наук, професор.

Вища лікарська категорія з психіатрії.

Вища лікарська категорія з психотерапії.

Фахівець із медичної психології.

805 наукових публікацій, 12 монографій, 4 підручники для медичних ВНЗ, 6 клінічних посібників.


Наші переваги


Наші лікарі - професіонали найвищого рівня.

24/7 медперсонал у закладі

Комфортний стаціонар

Лабораторні та інструментальні обстеження

Великий спектр сучасних методів лікування

Наше щире бажання допомогти пацієнтам

Ціна та послуги

Консультації
Первинна 1000 грн.
Повторна 800 грн.
Сеанс психотерапії 1000 грн.
Сеанс гіпнозу 1000 грн.
З виїздом додому (без маніпуляцій) 1800 грн.
Патопсихологическое дослідження 1000 грн.
Консультації КМН, ДМН, професорів телефонуйте
Психотерапія
Консультація первинна 1000 грн.
Консультація повторна 800 грн.
Сеанс психотерапії 1000 грн.
Патопсихологічне дослідження 1000 грн.
Сеанс гіпнозу 1000 грн.
Сеанс формакогіпнозу 1500 грн.
Стаціонарне лікування базовий пакет 1000 грн.
Стаціонарне Лікування стандартний пакет від 2000 грн
Стаціонарне лікування оптимальний пакет складається індивідуально
Стаціонарне лікування розширений пакет складається індивідуально
Стаціонарне лікування комплексний пакет складається індивідуально
Консультації КМН, ДМН, професорів звоните
Стаціонарне лікування - психіатрія, психотерапія
Стаціонарне лікування комплексний пакет складається індивідуально
Стаціонарне лікування розширений пакет складається індивідуально
Стаціонарне лікування оптимальний пакет складається індивідуально
Стаціонарне Лікування стандартний пакет від 2000 грн
Стаціонарне лікування базовий пакет 1000 грн.

Лікування психічних розладів воєнного часу 

Зміст:

  1. Психічні розлади воєнного часу
  2. Лікування психічних розладів: клініка DetoxPlus.

Війна — це вкрай важка психотравмуюча подія, безпосередньо пов'язана з прямою загрозою життю та благополуччю людини. Негативний вплив стресуючих подій надмірної сили проявляється як під час стресової ситуації, так і після її закінчення. Психічні порушення, отримані під час війни, без відповідного лікування з часом ведуть до значного погіршення психічного здоров'я.

Як допомогти собі під час війни та де отримати професійну психологічну допомогу?



Психологічні розлади

Війна в Україні негативно впливає на ментальне здоров'я мільйонів людей. Навіть перебуваючи у відносній безпеці, неможливо почувати себе повністю комфортно. У цей час особистий інформаційний простір кожної людини перетворюється на суцільний потік жахливих новин. Не кажучи про людей, які опинилися в гарячих зонах воєнного конфлікту, не важливо у якій якості, учасника чи спостерігача.

Страх, паніка, тривога, смуток, підвищена втома, злість, соматичні розлади неясної етіології. — Так реагує нормальна людина на ненормальну ситуацію. З якими психічними порушеннями через війну мають справу психотерапевти та психіатри:

Гострий реактивний психоз (психогенія)

Короткочасний психічний розлад як реакція у відповідь на виражену стресову ситуацію. Полягає в гострій реакції психіки на вкрай інтенсивну травмуючу подію. У такому стані людина повністю дезорієнтована і дезадаптована у часі та зовнішніх обставинах. Їі дії хаотичні та неадекватні реальній ситуації. Вона потребує допомоги оточення з подальшим лікуванням у профільних фахівців.

Симптоматика гострого реактивного психозу виникає безпосередньо під час психічної травми. Зберігається зазвичай від кількох хвилин до кілька тижнів (реактивний ступор чи реактивне збудження).

Тимчасовий, зворотній стан, результат якого залежить від завершення психотравмуючої ситуації та своєчасного лікування. За несприятливих умов може прийняти затяжний перебіг (істеричний реактивний психоз, реактивна депресія тощо).

Відрізняється від інших психозів широкою варіативністю клінічних проявів та яскравою емоційною насиченістю. Виразність та перебіг гострого психозу залежить від того, наскільки стресуюча ситуація важлива для пацієнта, його психологічної конституції та особливостей характеру.

Психози воєнного часу

Психогенний реактивний стан, обумовлений травмуючими психіку переживаннями, що пов’язані з обставинами военного характеру. Можуть зберігатись довго (до кількох років), самостійно не проходять без психіатричного лікування. До них відносяться:

  • реактивні депресії;
  • реактивний параноїд;
  • істеричні психози (псевдодеменція, пуерилізм (дитяча поведінка), синдром здичавіння).

Викликати психоз може бойова психотравма або надмірна стресова подія. У групі ризику знаходяться військові та цивільні люди, які стали заручниками ситуації.

Стресові стани

Стрес — стан психічного чи / та фізичного напруження після сильного негативного зовнішнього впливу. Позитивний (еустрес) допомагає людині адаптуватися в екстремальних умовах, необхідний для виживання. Негативний (дистрес) виснажує нервову систему та калічить психіку.

Психологічні синдроми, що виникають після стресу через війну:

  • «винни вцілілого» — Формується у людей, що пережили ситуацію прямої загрози життю. Ті, хто залишився живим, відчуває провину за те, що вцілів, коли інші загинули. Або вважає, що міг зробити більше для порятунку інших.
  • «біженця» — Внутрішні переселенці та мігранти натрапляють на потужні стресові фактори. Вимушена евакуація, відсутність роботи, соціальної підтримки, проблеми зі здоров’ям, лікування, втрата статусу, ідентичності.
  • «відкладеного життя» — Багатьох не залишає відчуття, що їхнє життя зупинилося 24.02.2022. Такі люди перестають усвідомлювати себе у реальності. Є лише постійне очікування, коли можна буде почати жити.
  • «фантомної сирени» — Виникає у людей, які безпосередньо перебували в зоні бойових дій, пережили бомбардування, обстріли. Вони чують звуки повітряної тривоги, вибухів, пострілів, котрих немає в реальності. Може бути симптомом посттравматичного стресового розладу (ПТСР).

Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР)

Тяжкий стан психіки, що виникає після однократної або повторюваної травмуючої події. Характеризується стереотипними переживаннями пережитого сильного стресу, які періодично повертаються. Виявляється відчуттям тривоги, безпорадності, розпачу, депресією, втомою.

Людина не може інтегрувати стресуючу подію у свій особистий досвід, психіка відмовляється її «перетравлювати» як шлунок відмовляється перетравлювати неякісну їжу. Спроби інтеграції (перетравлення) можуть тривати від 1 до 6 місяців. Якщо вони безуспішні, згодом формується ПТСР. Що призводить до змін особистості (психопатизації), соціальної дезадаптації, дисгармонії сімейних стосунків.

Сформована ПТСР самостійно не проходить. Необхідна психіатрична, психотерапевтична кваліфікована допомога. Прикладами можуть бути так званий «афганський синдром», «в'єтнамський синдром».

Хронічний стрес

Депресія через війну — реакція на хронічну стресову ситуацію. Тривога за родину, важкі новини, загроза життю. Втома, що перевищує людські можливості, втрата житла, загибель рідної людини. Це не дозволяє організму повернутись до норми.

Наслідком довготривалого стреса являється синдром вигоряння, зниження вольової спрямованої активності, спонукань до дії, фізичного та психічного ресурсу. Після лікування можна відновити енергетичний потенціал особистості.

Гостра реакція на стрес

Тяжкий тимчасовий розлад психіки, що розвивається у психічно здорових людей негайно після психотравмуючої події. Буває у вигляді:

  • Збудження — «метання».
  • Загальмованості — «оглушеність».

У цьому стані свідомість людини звужена і сконцентрована на психотравмуючій події. Навколишня обстановка сприймається не повною мірою, ніби віддаляється. Контакт із оточуючими людьми поверхневий. Реакція на події, які не пов'язані зі стресом, відсутня чи ослаблена. Знижені адаптивні можливості. Можлива суїцидальна поведінка.

Сучасна клініка Detox+

Може нормалізуватися самостійно протягом доби. Але через ризик суїциду потрібна невідкладна психіатрична допомога в рамках профільної установи. З подальшим лікуванням.

Неврози

Група нервово-психічних захворювань, що виникають внаслідок психічної травми. Функціонально зворотній стан психогенного походження, що характеризується частковістю (парціальністю) психічних порушень, цілісністю усвідомлення хвороби та вірного відображення реальності.

Невротичні симптоми можуть виявлятися:

  • різними страхами (фобіями);
  • нав'язливими думками;
  • діями, спогадами;
  • сумнівами, порушеннями сну;
  • всілякими істеричними проявами.
  • імітацією тілесних захворювань аж до уявних паралічів, парезів, повного знерухомлення, уявної сліпоти, німоти, глухоти, конвульсій, істеричних судомних нападів.

Без спеціалізованого лікування невроз не проходить. Згодом патологічний стан посилюється та призводить до розвитку невротичної особистості. Потребує кваліфікованої психотерапевтичної допомоги.

Неврастенія

Психічне виснаження. Варіант неврозу з переважно синдромом психічної слабкості. Характеризується підвищеною втомлюваністю, дратівливістю, безсонням, метеочутливістю. Супроводжується:

  • нав'язливими страхами, тривогою;
  • нападами прискореного серцебиття;
  • головними болями, коливаннями артеріального тиску;
  • неприємними відчуттями у всьому тілі.
  • можлива непереносимість до гучних звуків, яскравого світла.

Перевтому через війну відчувають як військові, так і цивільне населення. І ті, й інші потребують лікування та психологічної підтримки.

Неврозоподібні стани

Нервово-психічні порушення невротичного рівня, які не зумовлені психогенними впливами. Не пов'язані зі стресовими епізодами, обумовлені іншою патологією, на фоні якої вони виникають. Часто розвиваються після контузій.

Допомога з психологічними розладами через війну: DetoxPlus

Стрес служить пусковим моментом для формування низки психічних розладів, які треба лікувати в профільній клініці. Відповідно до конкретної ситуації: стаціонарне чи амбулаторне лікування. Наше ментальне здоров'я тендітне, його треба довіряти лише професіоналам.

Психологічна та психіатрична допомога особам, які постраждали від війни. Клініка експертного рівня DetoxPlus. Провідні психіатри та психотерапевти столиці. Консультація очно, онлайн, виїзд на дім


Умови лікування у клініці
Дипломи і сертифікати