Пивний алкоголізм мало чим відрізняється від звичайного алкоголізму. З тією різницею, що об'єктом уподобання є слабоалкогольний напій, який через свою популярність, і алкоголем щось особливо не вважається. Тому його п'ють надмірно, ігноруючи сумарну кількість градусів, що надходить в організм. Типові симптоми залежності від пива у чоловіків та жінок, стадії хвороби, де та як її лікувати.
Симптоми та стадії
Помилкова думка, що пиво — «зовсім не алкоголь» призвело до того, що його п'ють повсюдно, безконтрольно, чоловіки, жінки та навіть підлітки. Чому сприяє доступність, величезний асортимент, реклама та традиції. І хоча у Міжнародній класифікації хвороб нозології терміна «пивний алкоголізм» немає, залежність від пива існує з часів популяризації цього напою. Пивні алкоголіки так само реальні, як алкоголіки горілчані.
0,5 літра пива (залежно від міцності) еквівалентно 50-100 гр. горілки. Щоденні 2 літри пива – це 200-400 гр. горілки.
Ознаки пивного алкоголізму у чоловіків
- щоденне вживання понад 1 л пива;
- за відсутності пива дратівливість, агресивність;
- бажання похмелитися пивом, пивного запою;
- поява типового «пивного живота»;
- рихлість, збільшення молочних залоз (гінекомастія);
- порушення потенції; зниження лібідо;
- зниження м'язової маси, формування фігури «за жіночим типом»;
- серцево-судинні проблеми, "баварське пивне серце".
Ознаки пивного алкоголізму у жінок
- регулярне вживання пива більше 0,5 л на добу;
- розпивання "з приводу", "без приводу", за компанію, поодинці;
- головний біль, порушення сну (безсоння, сонливість вдень);
- неможливість розслабиться та отримати позитивні емоції без пива;
- м'язова слабкість, одутлість обличчя, хвора шкіра, набряки;
- поява «чоловічих ознак» - зміна тембру голосу, оволосіння.
Стадії пивного алкоголізму
Пиво рідше призводить до тяжкої алкогольної інтоксикації, ніж міцний алкоголь. Проте ризик формування залежності у споживачів пива вищий. Пивний алкоголізм розвивається повільніше за горілчаний, більш прихований і стає явним на етапах виражених соматичних наслідків (проблемах з печінкою, серцем, психікою).
Перша — випивка пива з нагоди, разів на тиждень, у дружній компанії. Випивається кілька пляшок з метою прикрасити дружню вечірку. На цій стадії за бажання можливе самостійне припинення або зниження дозування.
Друга - з'являється нав'язливе бажання до вживання пива, збільшуються обсяги випитого, надається перевага міцнішим сортам. Людина може випити до 10 л пива на добу. Виникає похмілля вранці, скорочується коло інтересів, формується потреба відвідувати заклади, де розпивають пиво (паби, пивні). Без звичної дози виникає дратівливість, агресивність чи апатія. Сам любитель пива не вважає, що має проблеми з алкоголем.
Третя - патологічна пристрасть до пива, п'ють багато, систематично, давно не рахуючи обсяги і витрачені кошти. Пиво замінює воду, нерідко їду, все життя фокусується навколо пивопиття. Людина деградує, виникають проблеми на роботі, у соціумі, псуються сімейні стосунки. За пивного алкоголізму можливий алкогольний делірій.
Лікування ДетоксПлюс
Пивний алкоголізм розвивається повільно, визначити межу між невинним келихом пива з нагоди та залежністю від пива складно. З появою перших ознак пристрасті до пінного напою необхідна допомога фахівців.
- Лікування пивного алкоголізму в наркологічній клініці ДетоксПлюс Київ здійснюється анонімно, в три етапи.
- Визнання проблеми – необхідна умова для продуктивного лікування. Форсує розуміння пивної залежності спілкування із психологом наркологічного центру.
- Детоксикація. Пиво багатокомпонентний напій, тому інтоксикація після тривалого зловживання більш виражена, ніж від міцного алкоголю. Детокс при пивних запоях проводять у стаціонарі.
- Реабілітація. Індивідуальні, групові заняття з психологом допомагають позбавитися пивної залежності і повернутися до нормального життя.