м. Київ, вул. Кирилівська 103

Лікування залежності від бутирату

Ясько Михайло Віталійович
Лікар психіатр, психотерапевт, нарколог, ОУОЗ

Вища лікарська категорія по психіатрії
Клінічна ординатура по психіатрії
2 наукових публікації
Терапія всіх видів психіатричної патології в умовах стаціонару та амбулаторно. Психотерапія неврозів, депресій, порушень сну і настрою. Професійне в

Лікування залежності від бутирату

Особливості лікування від бутирату

Бутират (оксибутират натрію) - синтетичний антидепресант, похідне γ-амінооцтової кислоти, головного гальмівного нейромедіатора центральної нервової системи. Поєднує властивості ноотропу і транквілізатора, але на відміну від ГАМК легко проникає через гематоенцефалічний бар'єр в ЦНС і викликає звикання. Ефект бутирата подібний до алкогольного сп'яніння, великі дози занурюють у глибокий сон, у якому бутиратові наркомани нерідко помирають.

Що потрібно знати про цей наркотик, ознаки залежності і що робити, коли ваш близький на нього «присів».

Бутират наркотична речовина

Оксибутират натрію як лікарський препарат виготовляється вітчизняною фармацевтичною промисловістю. Застосовується як засіб для загальної анестезії. Призначення його обмежене, у вільному продажу препарату немає.

Нелегальний наркотик - порошок або рідина, яку вживають усередину. Має багато ласкавих імен (буратіно, лимонад, вода, рідкий екстазі).

Бутират клубний наркотик. Завсідники таких закладів ризикують долучитися до сумнівного задоволення, особливо підлітки. Чому сприяє доступна вартість бутирата і простота споживання (його просто п'ють). Середня доза 2 мл розчину (кришечка із пластикової пляшки).

Ознаки прийому

Наркотичний ефект бутирату настає при прийомі 1 г через 10-20 хвилин і триватиме до 3-х годин. Малі дози (до 1,5 г) викликають легку ейфорію із психомоторною розгальмованістю. З'являється:

 • Плавний підйом настрою;
 • Почуття умиротворення, розслаблення;
 • Радість без причин, сміливість;
 • Підвищення комунікабельності;
 • Двигуна активність, підвищення лібідо.

Знижується здатність до критичного мислення, порушуються узгодженість та координація руху. Зовні бутиратовий наркоман нагадує людину, яка зловживала алкоголем. При підвищенні дозування препарат діє транквілізатором. З наростанням інтоксикації настає виражене гноблення психомоторних функцій. З'являються:

 • Апатія, сонливість;
 • Нудота, нестримна блювота;
 • Догляд у глибокий сон.

Особливість дії бутирату полягає у вираженій кривій «доза-ефект». Збільшення дозування вдвічі може призвести до зростання ефекту в 4 рази. Тому отруєння бутиратом з'являється досить легко. Додаткові 0,25 г можуть спричинити абсолютно безконтрольну поведінку, важку дезорієнтацію, втрату свідомості, блювоту та смерть від асфіксії.

Бутират із алкоголем

Смертельно небезпечне сполучення. Етиловий спирт є також депресантом, а всі депресанти, за рідкісними винятками, потенціюють дію один одного. Наслідком буде:

 • Посилення седативного, міорелаксуючого та снодійного ефектів;
 • Гострі порушення свідомості (глибокий сон, кома);
 • Провали в пам'яті, тимчасова та просторова дезорієнтація;
 • Задишка, що веде до зупинки дихання.

Лікування від бутирату

Відгуки про бутират, як про безпечний легкий наркотик позбавлені підстав. Це не вода, а серйозний антидепресант, здатний якщо не вбити, то остаточно зіпсувати життя людині, яка потрапила у залежність. Допоможіть своєму близькому. Клініка ДетоксПлюс, Київ – повний цикл лікування бутиратової наркоманії. Від детоксикації до реабілітації.