м. Київ, вул. Кирилівська 103

Лікування галюцинацій

Лікар психіатр, нарколог, магістр психології

Вища лікарська категорія
Головний аддіктолог НМПУ
2 наукових публікації
Лікування всіх видів хімічних і нехімічних залежностей: алкоголізм, наркоманія, ігроманія, інтернет-залежність, інші види аддикцІй.
Досвід роботи 22 роки

Доктор медичних наук, професор. Професор Кафедри загальної, дитячої, судової психіатрії та наркології НУОЗ України ім. П.Л. Шупика.

Вища кваліфікаційна категорія з психіатрії.

Вища кваліфікаційна категорія з наркології.

Вища кваліфікаційна категорія з медичної психології.

Понад 100 наукових публікацій, 4 монографії, 2 підручники та 5 наукових посібників для

Наші переваги


Наші лікарі - професіонали найвищого рівня.

24/7 медперсонал у закладі

Комфортний стаціонар

Лабораторні та інструментальні обстеження

Великий спектр сучасних методів лікування

Наше щире бажання допомогти пацієнтам

Ціна та послуги

Консультації
Первинна 1000 грн.
Повторна 800 грн.
Сеанс психотерапії 1000 грн.
Сеанс гіпнозу 1000 грн.
З виїздом додому (без маніпуляцій) 1800 грн.
Патопсихологическое дослідження 1000 грн.
Консультації КМН, ДМН, професорів телефонуйте
Психіатрія
Консультація первинна 1000 грн.
Консультація повторна 800 грн.
Патопсихологічне дослідження 1000 грн.
Консультації КМН, ДМН, професорів телефонуйте
Стаціонарне Лікування базовий пакет від 1000 грн
Стаціонарне лікування стандартний пакет 2000 грн.
Стаціонарне лікування оптимальний пакет складається індивідуально
Стаціонарне лікування розширений пакет складається індивідуально
Стаціонарне лікування комплексний пакет складається індивідуально
Стаціонарне лікування - психіатрія, психотерапія
Стаціонарне лікування комплексний пакет складається індивідуально
Стаціонарне лікування розширений пакет складається індивідуально
Стаціонарне лікування оптимальний пакет складається індивідуально
Стаціонарне Лікування стандартний пакет від 2000 грн
Стаціонарне лікування базовий пакет 1000 грн.
  1. Види:
  2. зорові
  3. слухові
  4. нюхові
  5. тактильні
  6. вісцеральні
  7. смакові
  8. галюцінації загального почуття
  9. Причини:
  10. Інтоксикації
  11. Інфекції
  12. Судинні патології головного мозку
  13. Органічні ураження (наслідки травм, пухлин, інсультів)
  14. Біполярний розлад
  15. Епілепсія
  16. Шизофренія
  17. Реактивні психози
  18. Інволюційні (клімактеричні) психози.
  19. Лікування галюцинацій у клініці DetoxPlus

Галюцинації — це розлад сприйняття навколишньої дійсності у вигляді образів, що мимоволі виникають у людини без реального подразника. Можуть бути проявом психічних, соматичних (тілесних) та інфекційних захворювань. Як патофеномен бувають маніфестацією органічних патологій головного мозку, всіляких психозів або токсичної дії деяких речовин.

У будь-якому випадку, не є нормою, потребують ретельної діагностики та грамотного лікування. Які галюцинації бувають і що робити, коли з'являється подібний стан.


Класифікація

За провідним аналізатором:

  • зорові
  • слухові
  • нюхові
  • тактильні
  • вісцеральні
  • смакові
  • загального почуття

За ступенем складності:

  • Елементарні: феномени без чіткого сформованого образу (сполохи, шуми, клацання, оклики).
  • Прості: виникають у одному з аналізаторів. Обман зору, чи слуху, чи смаку, чи нюху.
  • Складні (комплексні): з'являються одночасно у кількох аналізаторах. Людина водночас бачить, чує та відчуває уявні об'єкти. Характеризуються предметним змістом.
  • Негативні: коли навпаки, зникає реальний об'єкт або його частина.

За умовами появи:

  • Гіпнагогічні (виникають при засинанні) та гіпнопомпічні (при пробудженні).
  • Функціональні — з'являються за наявності реального подразника в межах одного аналізатора (при стукоті коліс потягу чуються голоси).
  • Рефлекторні — виникають за наявності подразника, що існує насправді, в рамках різних аналізаторів (при стукоті коліс потягу породжуються видіння).
  • Психогенні — викликані важкою психотравмуючої ситуацією (матері чується голос дитини, яку вона втратила).
  • Навіяні — у стані гіпнотичного трансу.

Розрізняють:

Справжні — неіснуючі образи перебувають у реальному просторі, зовні людини і пов'язані з реальними предметами. Пацієнт впевнений у їхній реальності.

Псевдогалюцинації — уявні образи не мають повних характеристик реально існуючих об'єктів, не пов'язані з навколишніми предметами, можуть сприйматися як всередині тіла пацієнта, так і в реальному просторі.

Зорові галюцинації

Порушення сприйняття, що полягає у баченні хибних (недійсних) візуальних образів. Є ознакою епілепсії, шизофренії, шизотипового розладу особистості. Проявом інтоксикаційного психозу при алкогольному делірії (біла гарячка) чи наркоманії.

Лікування зорові галюцинацій

Характерні для органічних уражень головного мозку. Супроводжують сутінкове потьмарення свідомості , патологічний просоночний стан.

Слухові галюцинації

Сприйняття звуків у яких в відсутні реальні зовнішні джерела. Бувають елементарні — акоазми і фонеми (оклики, шуми, стукіт) або складні (вербальні) у формі мови. Служать однією з ознак психічних захворювань (шизофренії, біполярного розладу, тощо), патологій соматичного походження, органічного та інтоксикаційного ураження головного мозку.

Лікування слухових галюцінацій

Найбільш небезпечними слуховими галюцинаціями є імперативні (що наказують) голоси. Які спонукають виконувати різноманітні дії, у тому числі, такі, що можуть завдати непоправної шкоди самій людині або оточуючим. При їх появі необхідна термінова консультація психіатра та лікування у стаціонарі.

Нюхові галюцинації

Відчуття неіснуючих насправді запахів. Служать одним із симптомів органічного ураження головного мозку, неврологічних та психічних хвороб. Людина відчуває фантомний аромат (приємний або неприємний). Може докладно описати та відреагувати на нього зникненням апетиту, нудотою, збільшенням слиновиділення. Поява нюхових феноменів є привідом для візиту до психіатра.

Тактильні (шкірні відчуття)

  • Помилкове сприйняття тактильної сенсорної інформації. Бувають:
  • гаптичні — хибне відчуття кусання, щипання, хапання.
  • гігричні — відчуття присутності води, рідини на шкірі.
  • стереогностичні — наявність у тілі неіснуючого предмета.
  • власне тактильні — відчуття присутності на тілі або під шкірою живих істот (паразитів) «зовнішня зоопатія». Обман дотику (торкання вух, обійми, погладжування).
  • термічні — відчуття на поверхні тіла чи під шкірою розпеченого, пекучого, чи навпаки, дуже холодного предмета.
  • генітальні — обманні відчуття у проекції геніталій.
  • ротоглоткові — відчуття присутності в роті сторонніх предметів (голок, волосся).

Вісцеральні (всередині організму)

Оманливе почуття присутності сторонніх предметів чи живих істот всередині тіла. Наприклад: "змії в шлунку", "яйцеклітини у всіх органах", "відчуття плода" при істеричній вагітності.

Смакові

Різного змісту, не залежащих від вживання чи контакту з їжею. Смак черемхи, води з крана з «присмаком ціаніду» або «солодко нудотною».

Галюцинації загального почуття

Вестибулярні, рухові, відчуття чужої присутності.


Причини галюцинацій

Інтоксикації різного генезу

Інтоксикаційний психоз може супроводжуватися слуховими та зоровими галюцинаціями. Є наслідком гострого та хронічного отруєння отрутами, психоактивними речовинами або лікарськими засобами. У таких випадках, крім екстрених дезінтоксикаційних заходів, пацієнту потрібне психіатричне лікування.

Інфекційні процеси

Галюцинації можуть виникнути при тяжкій бактеріальній, вірусній, грибковій або змішаній інфекції. Приклад: сильне харчове отруєння, інфекційний гепатит, грип, герпетичний енцефаліт, хвороба Крейтцфельдта-Якоба та ін. Як правило, зникають після специфічного лікування.

Судинні патології головного мозку

Порушення кровотоку в деяких відділах головного мозку (церебральний тромбангіїт, атеросклероз, інсульт) можуть супроводжуватися галюцинаціями. Крім судинної терапії, таким пацієнтам додають психіатричне лікування.

Органічні ураження головного мозку

Органічні галюцинози зумовлені впливом специфічного органічного фактору (пухлина мозку, наслідки травм голови). Постійні, стабільні, виникають у період неспання. Залежно від локалізації ураження, бувають слуховими, зоровими, нюховими та тактильними. Діагностуються психіатром.

Атрофічні ураження

  • Сенільна деменція (старече недоумство) — розлад психіки, що розвивається у деяких людей з віком.
  • хвороба Альцгеймера — прогресуюче нейродегенеративне захворювання, що призводить до руйнування інтелекту. Атрофія кори мозку скронево-тім'яної області. Супроводжується зоровими галюцинаціями.
  • хвороба Піка — хронічне прогресуюче захворювання ЦНС, з деструкцією та атрофією кори великих півкуль у лобових та скроневих зонах. Супроводжується галюцинаціями та маренням.

Біполярний розлад

Тяжке психічне захворювання, що виявляється тривалими безпричинними змінами настрою. Чергування періодов манії і депресії. Маніакальну фазу характеризують ідеї величі, своєї значущості, ейфорія. Супроводжується хаотичною непродуктивною активністю.

Необ'єктивно завищена оцінка своїх сил та можливостей може призвести людину до здійснення вчинків з небезпечними наслідками. Лікування психіатричне.

У депресивній фазі можуть виникати справжні вербальні (слухові) та вісцеральні галюцинації. Фон настрою вкрай знижений, хворі схильні до самозвинувачення, самоприниження. Можливе вчинення суїциду обо заподіяння шкоди близьким. Лікування у психіатричному стаціонарі.

Епілепсія

Хронічне неврологічне захворювання, що характеризується стереотипними нападами, що повторюються з певною періодичністю. Перебіг захворювання може проходити за наявністю судомних нападів, так і без них (так звані, безсудомні форми епілепсії). З характерними наступними змінами особистості та зниженням інтелекту за особливим (концентричним) типом.

Супроводжується зміною свідомості, осередковими руховими (конвульсіями) та сенсорними (чутливими) порушеннями. При епілептичних психозах нерідко виникає імперативний галюциноз (накази). Людині чуються голоси, які наказують робити будь-які дії, іноді агресивні чи протиправні. Характерні маячні ідеї релігійного змісту. Небезпечний стан, що потребує невідкладної психіатричної допомоги.

Шизофренія

Тяжке поліморфне психічне захворювання, що характеризується розпадом (розщепленням) психічної діяльності. Типові ознаки:

  • Маячні ідеї різного змісту;
  • Галюцинації та нав'язливі ідеї;
  • Нелогічне непослідовне мовлення;
  • Дезорганізація мислення та вольової активності;
  • Неадекватність емоцій.

Складне захворювання із високим ризиком суїциду, суспільно небезпечних діянь. Такі пацієнти потребують лікування у психіатра.

Реактивні психози

Тимчасовий зворотний психічний стан, що розвивається на тлі психічної травми і відображає зміст психотравмуючої події. На піку розвитку психозу може супроводжуватися слуховими та зоровими фантомами на травмуючу тематику. Вимагає невідкладної психіатричної допомоги. Бувають гострі та хронічні.

Інволюційні (клімактеричні) психози

Трапляються при ендокринних порушеннях клімактеричного періоду. Можуть супроводжуватися нюховими, смаковими, вісцеральними або тактильними галюцинаціями. З маячними ідеями завдання шкоди або отруєння.

Лікування галюцинацій у клініці DetoxPlus

На запитання: «Як і де лікується галюцинація» — лише одна відповідь. У профільній ліцензованій клініці. Обмани сприйняття можуть призводити до трагічних наслідків. Це небезпечний стан, що потребує правильної діагностики та своєчасного професійного лікування.

Клініка експертного рівня DetoxPlus, Київ. До ваших послуг сучасний комфортний стаціонар, провідні психіатри столиці з багаторічною практикою лікування подібних розладів. Компетентність, досвід, надійність.


Умови лікування у клініці
Дипломи і сертифікати