м. Київ, вул. Кирилівська 103

Як вийти із запою?

Заіка Вячеслав Олександрович
Лікар психіатр, нарколог, магістр психології

Вища лікарська категорія
Головний аддіктолог НМПУ
2 наукових публікації
Лікування всіх видів хімічних і нехімічних залежностей: алкоголізм, наркоманія, ігроманія, інтернет-залежність, інші види аддикцІй.
Досвід роботи 22 роки

Зміст:

  • Введення
  • Запій — що це
  • Форми
  • Вихід у домашніх умовах
  • Самостійний вихід: чого не можна робити
  • Як вийти
  • Висновок

Як вийти із запою та відновити організм після інтоксикації алкоголем. Типові питання родичів запойного алкоголика. Запій та похмільний синдром після зловживання — не одне і теж. Запійний алкоголізм — це патологічний стан тривалого прийому спиртного, що супроводжується наростаючим алкогольним отруєнням. Вийти з якого самостійно досить складно. Обрив запою рідко обходиться без наркологічної допомоги.

Що таке запій

Перший випадок запою свідчить про другу стадію алкоголізму. Людина вже не в змозі самостійно впоратися з абстиненцією, єдиний порятунок — це нова порція спиртного. Далі синдром відміни стає важче, для його полегшення потрібні все більша кількість алкоголю.

Неконтрольоване надходження етанолу в організм протягом тривалого часу, вже не викликає очікуваної ейфорії. Великі кількості алкоголю та токсичні метаболіти не встигають утилізуватися. Їх накопичення призводить до наростання інтоксикації та депресії. Вибратися самостійно з порочного кола, алкоголіку вже не під силу.

Ознаки запою:

  1. Систематичний прийом алкоголю протягом двох діб і більше.
  2. Неконтрольоване вживання спиртного.
  3. Сп'яніння після відносно невеликих доз.
  4. Тремор рук, головний біль, сплутаність свідомості.
  5. Агресивність, апатія, депресивний настрій.
  6. Непереборне бажання випити, особливо вранці.
  7. Втрата апетиту, прогалини в пам'яті, дезорієнтація.
  8. Нудота, блювота, безсоння, перезбудження.

У такому стані виклик нарколога повинен бути негайним. Без участі медиків може розвинутися гострий психоз (делірій) або наступити смерть від ускладнень. Обрив запою та подальше лікування алкоголізму проводиться у спеціалізованій клініці фармакологічними препаратами та психотерапією.


Телефонуйте для безкоштовної консультації!

096-0000-911


Форми запою

Залежно від стадії хвороби та індивідуальних властивостей організму запій може бути короткочасним (кілька днів) або тривалим (місяців). Перший випадок типовий для стадії продрому (відсутність сильної залежності від етанолу). Другий – 2 та 3 стадії алкоголізму.

Розрізняють дві форми:

  1.  Псевдозапій. Триває протягом 7-10 днів. Вживання припиняється під впливом зовнішніх факторів (вихід на працю, необхідність сісти за кермо) або втомою.
  2.  Справжній. Може тривати від кількох тижнів до кількох місяців. Життєві проблеми, робота не є перепоною для випивки. Втрата можливості контролювати кількість прийому спиртного. Тривале вживання призводить до абстиненції, яка полегшується черговим опохміллям. І так по колу. Вийти із запою самостійно, в цьому випадку, практично неможливо.

Вихід із запою в домашніх умовах

Якщо зловживання триває більше двох діб, потрібно вживати термінових заходів. Далі буде складніше вивести людину з цього стану, особливо вдома. Слід знати відмінності між похмільним синдромом та абстиненцією, також чим загрожує різкий обрив вживання етанолу у хворих на алкоголізм.

  1. Похмілля — хворобливий симптомокомплекс, виникаючий в результаті епізодичного зловживання спиртовмісними напоями.
  2. Абстиненція (синдром відміни) — сукупність порушень (психологічних, вегетативних, соматичних, неврологічних), що з'являються після різкого припинення надходження в організм звичних порцій етанолу. Характерна ознака алкогольної залежності.

Тривалий систематичний прийом великих доз етилового спирту при запої — це неминуча інтоксикація та важка абстиненція, що настає при припиненні надходження етанолу в організм. Тому першою процедурою при запої є детокс — форсоване виведення алкоголю та його токсичних метаболітів.

Для цього ставлять спеціальні крапельниці з розчинами детоксикантів, кардіо- та гепатопротекторів, призначають специфічні лікарські препарати. Такі пацієнти потребують цілодобового медичного спостереження, що в домашніх умовах не завжди можливо.

Виведення із запою рекомендовано проводити у спеціалізованому стаціонарі, де паралельно з наркологічним лікуванням, пацієнт отримує якісну психотерапевтичну допомогу. Це важливо. В умовах профільного відділення людину грамотно мотивують подальше лікування від алкогольної залежності.

Виведення із запою самостійно: чого не можна робити

Вийти із запою самостійно без спеціалізованої медичної допомоги — ризикований захід. Навіть якщо ви зважилися пройти страждання абстиненції вдома, слід знати, чого не можна робити:

Різко припиняти прийом алкоголю.

Різкий обрив надходження етанолу в організм алкоголіка призведе до потужного синдрома відміни. Для пом'якшення абстиненції кількість та градус алкогольних напоїв знижують поступово, на протязі 3-х днів зводячи вживання до нуля.


Приймати контрастний душ

Під час тривалого постійного надходження етанолу в організм, системи та органи функціонують на в авральному режимі. Додатковий стрес для серця та судин у вигляді крижаних та гарячих обливань може спровокувати інфаркт або інсульт.


Самовільно приймати ліки

Усі лікарські препарати трансформуються в печінці. Велика частина їх виводиться нирками. При запої ці органи, і без того перевантажені, і в будь-який момент можуть перестати нормально працювати.


Збільшувати фізичне навантаження

Запій вимотує людину фізично та психологічно. Тривале перебування в стані алкогольного отруєння серйозно підриває здоров'я. Займатися спортом або важко фізично працювати в такому стані не рекомендується. Це небезпечно серцево-судинними проблемами.


Не звертатися до лікаря за допомогою, коли погано

Запійний алкоголізм — небезпечне захворювання, яке не можна ігнорувати. Запійні необоротно деградують, стають інвалідами та часто помирають відносно молодими. Якщо ви не бажаєте такої долі своїй близькій людини, яка страждає від подібної хвороби, прийміть активну участь в його долі. При появі перших ознак запою, зверніться за професійною допомогою до фахівця. Ранній початок терапії, підвищить шанси на повне одужання.

Як виводити людину із запою

Тривалий запій не може бути припинений на дому народними засобами. Для алкогольного Детокс потрібні спеціальні медикаменти, кваліфікований медичний персонал та відповідні умови. Краще виведення з запою проводити в стаціонарі наркологічного профілю. Це безпечно, перспективно і комфортно для пацієнта.

Перспектива лікування подібного формату полягає в можливості безпечного лікування від алкозалежності та відновлення пацієнта як особистості.

Виведення із запою в наркологічному відділенні займає 3-5 діб. За цей період проводиться детоксикація, діагностика та психотерапевтична допомога. Пацієнту призначають:

  • Краплинні вливання розчинів детоксикантів (реополіглюкіну, глюкози та ін.)
  • Седативні та антидепресивні препарати. Дозування та кратність прийому яких призначається лікарем виходячи зі стану хворого.
  • Загальзміцнювальну та симптоматичну терапія, яка нормалізує основні процеси в організмі, порушені в результаті алкоголізації.

Висновок

У стані запою залежна людина не завжди усвідомлює, що хвора. Навіть при розумінні своєї проблеми, не всім вдається здолати її без наркологічної допомоги.

Дзвоніть прямо зараз!

+38 (096)-0000-911